Tel.: 381 215 061
Mob.: 728 105 736

zahradasrub@seznam.cz

Otevírací hodiny
Po - Ne: 9:00 - 17:00

Duo jabloň ´Elstar´ – ´Golden Delicious´ – strom
Jsou dvě velmi zdravé odrůdy naroubované na jeden kmínek. Opylují se navzájem. Můžete sbírat 2 různé druhy jablek z jednoho stromu. Ideální pro malé zahrady. Duo jabloň nejlépe roste v zahradní půdě, prospívá jí sluníčko. Při výsadbě musí být kořenový bal dostatečně vlhký a v prostorné jamce ve správné výšce. Vrchní hrana kořenového balu by měla být kousek pod úrovní okolního terénu. Vedle kořenového balu umístěte kůl, jehož část zatlučte do země. Jamky zasypte zeminou a pevně upěchujte. Ihned po vysazení dostatečně zalijte.
Duo jabloň lze pěstovat i ve velkém květináči. Stromek pak ale zůstane menší.

1

Duo třešeň ‘Van’ + ‘Napoleon’ – strom
Duo třešeň jsou dvě odrůdy třešní na jednom stromě. Odrůda ´Van´ rodí pevné, tmavě červené plody s vynikající chutí. Druhá odrůda Napoleon‘, se zase pyšní lákavými, sladkými třešněmi. Obě odrůdy mají velmi vysokou úrodu a navzájem se opylují. Sklízejte od června do srpna. Duo třešni se daří dobře v květináči nebo truhlíku.

2

Duo hrušeň ‘Duo hrušeň ‘Avranšská’ + ‘Konference’ – strom
Dobře známá odrůda ´Konference´ je oblíbená pro svou neodolatelně sladkou chuť.Dužnina je jemná,výrazně šťavnatá, sladká, rozplývavá, příjemně kořeněná. Chuťově výtečná pro přímý konzum, zavařování i sušení. Tyto dvě odrůdy byly naroubovány na jeden kmínek. Navzájem se opylují. Plody se mohou sklízet od září do října.

3

Duo švestka ‘Bleue de Belgique’ + ‘Oulinská ryngle’ – strom
Duo švestka je v oblasti ovocných stromů novinkou! Šlechtitelům se podařilo zkombinovat dva druhy ovoce na jednom stromu. Vzájemně se opylují. Šťavnatý druh švestky ´Bleue de Belgique´ s fialovou slupkou a žlutomasý sladký druh ´Ounlinské ryngle´ s báječnou chutí. Dozrávají od července do srpna. Nejlépe se jí daří v propustné úrodné zemině. Umístěte ji na chráněné slunné místo. Můžete umístit i do zimní zahrady.

4